Jako rzeczoznawca majątkowy do moich zadań nie należy tylko i wyłączenie ocena i wycena ale również i doradztwo. W sytuacji gdy na przykład firma ubezpieczeniowa przesyła do poszkodowanego wycenę na powstałą szkodę, poszkodowany ma zastrzeżenia i moja rola polega na przeanalizowaniu sytuacji i doradzenie jak najlepszego załatwienia sprawy. Jak wiemy ubezpieczalnie często zaniżają wartość licząc, że ktoś to zaakceptuje i sprawa będzie załatwiona. Ale niestety, dla nich, jest coraz więcej świadomych osób, które nie dadzą się wykiwać. Wtedy zgłaszają się do rzeczoznawcy takiego jak ja, z prośbą o rzetelną wycenę szkody. Aby móc ją potem przedstawić w przypadku odwołania się od decyzji. Często też z braku wystarczającej wiedzy proszą o to abym przeprowadził ich przez ten cały proces.

Doradztwo

 Sprawa wygląda tak, mamy stłuczkę, kolizję czy wypadek. Poszkodowany zgłasza się do firmy ubezpieczeniowej, w której sprawca ma wykupione obowiązkowe OC. I rusza machina odszkodowawcza. Ubezpieczyciel przesyła wycenę i wtedy poszkodowany albo jest zadowolony i przyjmuje ofertę, albo nie i wtedy może złożyć reklamację na decyzję. I wtedy zgłasza się do rzeczoznawcy, który jeszcze raz wycenia szkodę. I wtedy taki kosztorys jest przedstawiany do ubezpieczalni i wtedy jest czas na decyzję z ich strony. Albo zaakceptują albo odrzucą. Jak odrzucą zawsze można skierować sprawę do Rzecznika, sądu albo spróbować mediacji. Temat dość szeroki więc najlepiej zostawić go na oddzielny artykuł aby móc go dobrze i szczegółowo opisać.

Doradztwo technologiczne

Często zajmuję się również doradzaniem w kwestiach technologii napraw pojazdów. Klienci zgłaszają się o pomoc w zagadnieniach technicznych. Czy dana naprawa jest właściwa, czy nie zepsuje się przy okazji coś innego, czy nie trzeba naprawić czegoś więcej aby pojazd był sprawny. Popularnym zjawiskiem jest naprawa po kosztach. Zamiast podejść do problemu globalnie i zastanowić się czy nie będzie potrzeby naprawy większej ilości części. Aby w całości wyeliminować problem. Żeby nie było sytuacji, że mimo naprawy coś nam np. stuka. W końcu sprawne auto zwiększa bezpieczeństwo na drodze.

Doradzam również w sprawach techniki motoryzacyjnej oraz ruchu drogowym.

Doradztwo
Tagi:        

Oferuję usługi doradcze i konsultacyjne w zakresie:

Doradztwo w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych :

Oferta biura skierowana jest głównie do osób indywidualnych.

Zajmujemy się przede wszystkim:

1. Wypadkami komunikacyjnymi

2. Wypadkami w rolnictwie

3. Wypadkami przy pracy

Przedmiotem mojej działalności są także zdarzenia losowe gdzie istnieje możliwość wypłaty środków z OC sprawcy takich jak np. pracodawcy, instytucje, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe.

Potrzebujesz profesjonalnych usług rzeczoznawcy?

Zaufaj wieloletniemu doświadczeniu. Skontaktuj się ze mną i zacznijmy współpracę!

Doradztwo